Spirala zadłużenia – jak w 3 krokach ją omijać ?

Spirala zadłużenia – ja w 3 krokach ją omijać ?

Pożyczki i kredyty umożliwiają nam szybciej zrealizować Nasze marzenia, wyremontować mieszkanie lub kupić wymarzone auto. Do tego tematu trzeba jednak podejść z głową, aby nie wpaść w spirale zadłużenia, bo później ciężko uporać się ze spłatą.

Spirala zadłużenia
Pieniądze w postaci pożyczek internetowych można zaciągnięć bardzo szybko. Wpisujemy w wyszukiwarkę google słowo "pożyczki", w wynikach otrzymujemy dużą ilość firm, wypełniamy wniosek a decyzje mamy już nawet po 15 min, możemy otrzymać kwoty do 20.000 Pln mając tylko przy sobie dane z dowodu. Wystarczy zrobić przelew w wysokości zazwyczaj 1 gr. aby firma uruchomiła pieniądzę i przelała je nam na nasze konto. Uzyskanie kredytu przez internet jest obecnie bardzo prostę, a chęć nabywania wielu produktów jest bardzo silna dlatego powiniśmy zachować zdrowy rozsądek.
Powiniśmy pamiętać:

1. Dopasowanie kwoty i raty do naszych możliwośći
2. Czy pożyczka tzw. na 30 dni rozwiązuje nasz problem czy tylko przesuwa termin problemu?
3. Zapoznanie się z warunkami pożyczki i kosztami jakimi niesie ze sobą kredyt

4. Ogranicz swoje wydatki
5. Zacznij oszczędzać
6. Miej dodatkowe źródło dochodu

Kiedy wpadamy w spiralę zadłużenia ?
Dzieję się tak kiedy nie spłaciliśmy jeszcze pożyczki a bierzemy kolejną na pokrycie obecnej raty lub bierzemy nową na zakupy, nagły wyjazd mimo nie spłacenia pierwszej pożyczki. W momenice kiedy przychodzi termin spłaty pożyczki a raty okazują sie więkrze niż nasze możliwości bierzemy kolejną pożyczkę. Takie działanie może w krotkim czasie podstawić nas pod ścianą. Zawsze powiniśmy pamiętać o naszych mozliwościach finansowych, a wówczas spirala zadłużenia nie będzie dla nas problemem.

Spirala kredytowa to zjawisko dotykające szczególnie mocno polskie społeczeństwo w ostatnich latach. Wystarczy zbieg kilku nieszczęśliwych sytuacji, jak np. utrata pracy lub niespodziewane wydatki, a w jednej chwili możesz znaleźć się na finansowym zakręcie. Według Biura Informacji Gospodarczej w takiej sytuacji może znajdować się około 2  milionów Polaków. Stojąc w obliczu problemów z płynnością finansową, szukamy pomocy w instytucjach finansowych, zaciągamy kredyty, bierzemy pożyczki i tym samym wpadamy w błędne koło.

 

Zobacz też: