Kalkulator, Wszystkie Kalkulatory do pobrania w jednym miejscu

Na Naszej Stronie Znajdziesz Kalkulatory :kalkulator wynagrodzeń

1. Kalkulator Kredytowy

>>> Pobierz <<<

2. Kalkulator Pożyczek

>>> Pobierz <<<

3. Kalkulator Wynagrodzeń

>>> Pobierz <<<

4. Kalkulator Lokat

>>> Pobierz <<<

5. Kalkulator Vat

>>> Pobierz <<<

 

1. Kalkulator Kredytowy, Pożyczkowy >>> Pobierz <<<

Koszt pożyczki lub kredytu zależy od wielu czynników – prowizji, oprocentowania formuły obliczania rat. Prowizja pobierana jest na początku okresu kredytowania, a kredytobiorcy często decydują się wliczyć do pożyczanej kwoty. Odsetki to wynagrodzenie banku za wypożyczony kapitał.

 

W każdej racie kredytu spłacamy: część zadłużenia oraz odsetki. Najpopularniejsze formuły spłaty to raty równe i malejące. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Zmieniają się tylko proporcje składników – na początku przewagę mają odsetki, a na końcu kapitał. W ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału, a zmienia się kwota odsetek. Maleje ona z biegiem czasu, ponieważ do spłaty pozostaje coraz mniej zadłużenia.

Kalkulator kredytowy pozwala stworzyć harmonogram spłaty dla rat równych lub malejących oraz zorientować się, ile zapłacimy za pożyczany pieniądz. Dowiesz się dzięki niemu, jaka będzie wysokość odsetek płaconych w każdej racie oraz ile długu pozostanie do spłaty po uregulowaniu każdej płatności.

 

 

2. Kalkulator Wynagrodzeń >>> Pobierz <<<

 

 Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, od 1 stycznia 2016 roku wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia osoby zatrudnionej w pełnym wymiarze czasu pracy wzrosła o 100 zł do poziomu 1850 złotych brutto. W stosunku do najniższej krajowej obowiązującej w 2015 roku (1 750 zł) jest to wzrost o 5,7 proc. Oznacza to, że od 2016 roku pracownik zarabiający najniższą krajową otrzyma do ręki ok. 1355 złotych. Niższa pensja jest naruszeniem praw pracowniczych. 

 

3. Kalkulator Lokat >>> Pobierz <<<

Zysk na lokacie podyktowany jest różnymi czynnikami. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o jej oprocentowaniu, które w bezpośredni sposób określa kwotę naliczaną do wpłaconego na konto oszczędnościowe kapitału. Im wyższe oprocentowanie w ofercie danego banku, tym teoretycznie większe zyski wygeneruje nasza lokata. Wysokość zysków z lokat zależy również od długości jej obowiązywania (im dłużej, tym więcej). Oprócz tego istnieją również zależności zewnętrzne, takie jak chociażby inflacja. Jej spadek korzystnie wpływa na zyski uzyskiwane na lokatach, nawet przy tendencji, kiedy to spada nominalne oprocentowanie lokat bankowych.

 

 

4. Kalkulatory VAT >>> Pobierz <<<

 

Kalkulator VAT umożliwia przeliczenie podanej kwoty z uwzględnieniem obowiązujących stawek podatku – wyliczenie kwoty netto na podstawie podanej kwoty brutto (łącznie z podatkiem) i odwrotnie (z kwoty brutto na kwotę netto).

 

Zobacz również artykuły :

>>> Dopłacę do twojego kosztorysu samochodowego. <<<

>>> Pieniądze z Poliso Lokat/Pomoc Frankowiczom <<<