Jaki Bank jest najlepszy i Jak Go Znaleźć ?

Jaki Bank jest najlepszy i Jak Go Znaleźć ?

Mój Bank ?indeks
Moje konto ?
Moje oszczędności ?
I co dalej ?

 

Pewnie dobrze to znasz:

1. Ostanie dni wakacji, przede mną kolejny etap swojego życia, jeszcze tylko weekend i w poniedziałek, 8 rano zaczynam swoją pierwszą pracę. Umowa podpisana, suma wynagrodzenia nawet Mnie zada wala. Firma rozlicza się ze swoimi pracownikami po przez przelewy na ich konta. A ja nie mam konta ! A szef nie przekazuje wynagrodzenia do ręki. Czyli nie dostanę wypłaty?
2. Spokojnie do wypłaty to jeszcze cały miesiąc. A konto w Banku można założyć w Ciągu 15 min. Ale patrząc na wyklejone witryny w Banku, to każdy reklamuje konto, hasłami „U nas założysz najlepsze konto” To co mam założyć konto w każdym Banku? Które wybrać i co jest najważniejsze w posiadaniu konta ?
Moja pierwsza wizyta w Banku.

Moje konto

 1. Konto Milenium 360° >>>Naciśnij<<<

  2. BGZ BNP Paribas >>>Naciśnij<<<

         3.  Citibank >>>Naciśnij<<<

Mijam pierwszy próg Banku. Od razu zostaje zaproszony na miejsce obsługi klienta. Rozmowa przebiega bardzo sympatycznie, najpierw analiza potrzeb, dopasowywanie oferty do moich oczekiwań, nic na siłę nie jest Mi sprzedawane. Teraz już wiem czego szukam.
1. Szukamy konta, które jest kontem bezpłatnym, czyli otwarcie, prowadzenie i zarządzanie kontem jest za 0 PLN. Musimy zwrócić uwagę czy na pewno nie musimy spełnić jakiś dodatkowych wymogów żeby otrzymać konto za Zero. Np. przelew wynagrodzenia 2500 PLN. Banki co jakiś czas zachęcają nowych klientów otwarciem rachunku w ich Banku w zamian za prezent typu: rower, tablet itp. Ciekawe rozwiązanie.

2. Karta do Konta

indeks

– umożliwi nam wypłaty pieniędzy w momencie kiedy Bank jest zamknięty.
Wydanie takiej karty powinno być bezpłatne. Dzięki karcie możemy płacić za zakupy zbliżeniowo, to rozwiązanie jest bezpieczne, nie musimy przy sobie nosić całej gotówki, karta jest dodatkowa zabezpieczona Pinem. Zazwyczaj opłata karty nie przekracza 15 PLN. Ale jeśli spełnimy warunek który jest wymagany w Banku np. min. Obrót na karcie300 PLN, to będziemy zwolnieni z tej opłaty.

 • Karty bankomatowe – są powiązane z naszym kontem i służą do wypłacania środków w bankomatach do wysokości dostępnych środków. Są bardzo rzadko spotykane. Nie można nimi dokonywać transakcji zbliżeniowych i w związku z tym są dzisiaj już bardzo rzadko spotykane.
 • Karty debetowe – są wydawane do rachunku i można z ich pomocą wypłacać pieniądze w bankomatach jak również płacić za zakupy. Mamy tu do dyspozycji pieniądze zgromadzone przez nas na koncie jak również środki z kredytu w rachunku, jeżeli z takiego korzystamy. Możliwość płacenia zbliżeniowo. Każdorazowo dokonywana jest autoryzacja transakcji, która uchroni nas przed przekroczeniem salda. Po wykonaniu transakcji nasze konto obciążane jest od razu.
 • Karty obciążeniowe – bank udziela nam limitu w ramach którego możemy dowolnie dysponować środkami. W ustalonym z bankiem dniu raz w miesiącu musimy dokonać spłaty całości zadłużenia. Jeśli tego nie zrobimy bank będzie naliczał odsetki od zadłużenia przeterminowanego, a karta zostanie zablokowana.
 • Karty kredytowe – bank udziela nam kredytu w rachunku karty w oparciu o naszą zdolność kredytową. W ramach udzielonego kredytu możemy płacić kartą za zakupy w sklepie lub w Internecie bez dodatkowych kosztów. Wypłacając gotówkę z rachunku karty kredytowej musimy liczyć się z tym, że wiele banków od tego momentu rozpoczyna naliczanie odsetek od zadłużenia. Raz w miesiącu musimy dokonać spłaty zadłużenia. Jeśli spłacimy zadłużenie w całości wówczas nie ponosimy kosztów związanych z kredytem. Jeśli spłacimy część wówczas niespłacona część bank potraktuje jako oprocentowany kredyt. Należy pamiętać, aby terminowo spłacać choćby minimalną kwotę określoną przez bank w przeciwnym razie bank może obciążyć nas karą za brak spłaty, co znacznie podniesie koszty korzystania z karty kredytowej. Karta ta nie jest związana z rachunkiem osobistym, ale można zlecić bankowi dokonywanie spłaty zadłużenia w rachunku karty kredytowej, aby ułatwić sobie spłatę, jednak należy pamiętać, aby na naszym koncie była wystarczająca na spłatę kwota.
 1. Karta Kredytowa Simplicity >>>Naciśnij<<<

 2. Karta Kredytowa BPH >>>Naciśnij<<<

 3. Karta kredytowa Bank Millennium >>>Naciśnij<<<

 • Karty przedpłacone (pre-paid) – działają podobnie jak karty telefoniczne i są doskonałym rozwiązaniem na płatności przez Internet. Posiadacz karty może dokonać wypłat lub zakupów tylko do kwoty, na którą karta ta została uprzednio zasilona. Po wykorzystaniu środków karta jest bezużyteczna do czasu ponownego jej zasilenia. Karty przedpłacone (pre-paid) – działają podobnie jak karty telefoniczne i są doskonałym rozwiązaniem na płatności przez Internet, prezenty lub na wydatki. Posiadacz karty może dokonać wypłat lub zakupów tylko do kwoty, na którą karta ta została uprzednio zasilona. Po wykorzystaniu środków karta jest bezużyteczna do czasu ponownego jej zasilenia.

3. Bankomaty

konto_oszczędnościowe

 • (powinno być ich jak najwięcej), powinniśmy zaczerpnąć informacji z jakich bankomatów możemy wypłacać pieniądze bez opłat , czy Bank ma swoje czy korzysta z innych sieci np. Planet Cash, Euro Net. Ilość dostępnych punktów, żeby nie tracić czasu na szukanie tego jednego w mieści. Najlepsze rozwiązanie to wypłata ze wszystkich Bankomatów bez prowizji. Trzeba sprawdzać prowizję jaką możemy zapłacić za wypłatę z obcego Bankomaty, zdarzają się opłaty nawet 25 pln.

4. Aplikacja Mobilna

 • korzyści płynące z posiadania aplikacji są znaczące – dzięki obecności usług bankowych na naszych telefonach i smar fonach w przeciągu kilku chwil sprawdzimy saldo rachunku i zrealizowane przelewy, dokonamy kolejnych transakcji, założymy kolejny rachunek oszczędnościowy, spłacimy kartę kredytową itp. dzięki tej aplikacji do wykonania zakupu wystarczy skan QR Code lub dołączenie zdjęcia paragonu.
  5. Konto oszczędnościowe znajdują się obecnie w ofercie każdego banku. Jedne są bardziej korzystne, inne nieco mniej. Co o tym decyduje? Przede wszystkim parametry konta, takie jak: oprocentowanie, kapitalizacja odsetek czy koszt prowadzenia. Jeśli zatem chcemy wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, warto wcześniej dobrze przyjrzeć się tym właśnie elementom.

W tym miesiącu zdążę z założeniem konta i będę się cieszył swoją pierwszą wypłatą. A może nawet zaoszczędzę na Koncie Oszczędnościowym. Teraz to już sama formalność, mogę wniosek o kartę złożyć on-line.

 

 1. Konto oszczędnościowe BPH >>>Naciśnij<<<

 2. Konto oszczędnościowe ING >>>Naciśnij<<<

Mam coś dla Ciebie Jeszcze :

>>>Co wybrać Kredyt ? … Czy… Pożyczkę ?<<<

>>>Pomagaj i zarabiaj na odszkodowaniach.<<<